Kniha dojmů

Cítit se jako doma...

Dostalo se mi toho daru, že jsem mohl jako kněz prožít Velikonoce v Příchovicích. Uvědomuji si, že se mi dostalo privilegia, které jsem si žádným způsobem nezasloužil. Nejenže jsem mohl sdílet s Jirkou a týmem společné chvíle okolo stolu u dobrého jídla (ovšem až po skončení přísného postu na Velký Pátek) :-), ba dokonce jsem s nimi mohl prožít s při bohoslužbách celé Triduum. V krásně nazdobené Getsemanské zahradě jsem myslel na Mirka, který svou službu mladým lidem na příchovické faře při modlitbě v Getsemanech "začínal". Chvíli jsem byl v kostele úplně sám jako Mirek. Jasně jsem vnímal, že se tam nemodlím sám za sebe, ale za všechny mladé lidi, kteří se v průběhu 40 let v této zahradě modlili po celou noc. Také jsem myslel na ty mladé lidi, kteří již druhé Velikonoce nemohou do Příchovic přijet. Slova, která pohnula Mirka, aby se šel modlit, by šla parafrázovat v době pandemie takto: Jestli se v Příchovicích nebude modlit kněz s týmem za mladé lidi, tak se za mladé lidi v příchovickém kostele nebude modlit nikdo.
Jenda Barborka

2021-04-05 19:49:42

Požehnaný nový rok:)

Ahoj Jirko a týmáci, často vzpomínám na doby, kdy jsem byla v Příchovicích nejen na Silvestra (naposledy 2016). Přeji Vám všem, abyste prožili požehnaný závěr roku, a aby rok 2021 přinesl hodně Božích milostí a požehnání.

Míša Famfulíková ( jezdila jsem do Příchovic 1993-2016).
Míša F.

2020-12-31 11:34:18

ADVENTNI CAS

Z CELEHO SRDCE POZEHNANY ADVENTNI CAS VAM V PRICHOVICICH VILIK Z CENTRA HRABYNE AHOJ
Vilem Munya

2020-11-29 00:36:03

Poděkování

Chtěl jsem poděkovat,P. Jozef Kadlicovi , P. Jirkovi Smolkovi a Tomakům .
Při mích cestách na Slovensko .

Pozdravem Josef Hauf
Josef Hauf

2020-01-06 21:28:46

ZAČÁTEK

Do Příchovic jsem se dostala vlastně úplnou náhodou. Poprvé (to mi bylo takových osm let) jsem tam jela na víkendovku s naší farností. Tehdy jsem nevěděla, že to je místo, kde se schází mládež. Po druhé jsem tam jela na soustředění s naším sborem (to bylo letos) a ačkoli jsem se tam s lidmi moc nebavila,koneckonců byli jsme tam za jiným účelem, cítila jsem tu radost a přijetí a chtěla se tam vrátit. Odpočítávala jsem měsíce do rouzlučky a jaký bylo moje zklamání, když mi to nevyšlo. Pak už jsem nic neplánovala. Neměla jsem s kým tam jet a nenacházela odvahu jet tam sama. Nakonec mi to nabídl jeden kamarád, jestli bych tam s ním nejela. Jásala jsem radostí. Když se to blížilo, přepadávaly mě myšlenky, zda mě tam přijmou a dostávala strach. Hned v prvních minutách ze mě nesmělost opadla a nelitovala jsem, že jsem přijela. Když jsem zpívala, snad bych i vstala a křičela radostí nebo každého objala. A na adoracích jsem opravdu prožila tu lásku a spojení s Bohem.
I ty hry byly super. Plno legrace a přátelství.
Vždycky přijedu domů plná energie, ze které čerpám i pár týdnů a skvěle naladěná.
Těším se na příští setkání.
MÁJA VONDROUŠOVÁ

2018-11-11 20:56:52

NEZAPOMENUTELNÉ ZÁŽITKY

Ahoj, podělím se s Vámi všemi o své zážitky:

Do Příchovic jsem začal jezdit na přípravu na sv. biřmování. Dozvěděl jsem se o tom od svého staršího bratra, se kterým jsem tam začal jezdit. Poprvé jsem tam přijel v listopadu - trochu později než ostatní Béčka (zájemci o sv. biřm.). První, co mne překvapilo byly týmáci, a hned se mi představili, pak jsem se seznámil s P. Jožkou, ze kterého vycházel hluboký pokoj. Pak byla mše sv. Tehdy jsem ještě, ve svých 20 letech, neměl žádné zkušenosti s účastí na rytmické mši. Pro mne to byla tehdy docela příjemná změna (oproti klasické mši sv.), ikdyž jsem neznal melodii a spíš jen poslouchal, tak trochu odezíral. :)

A začal jsem tam jezdit pravidelně každý měsíc, byly to vždy sváteční dny uvnitř společenství laskavých mladých lidí a já se tam vždy velmi rád vracel. Taky jsem se tam začal zpovídat ze svých vin, což mi hodně pomáhalo. Časem jsem zjistil, že písně při rytm. mši zpívám bez líp, protože si je pamatuji. Na faře jsem mohl být užitečný, např. v kuchyni při mytí nádobí, nebo při jiné práci. Přišlo mi, že tam patřím, protože jsem se tam cítil jako doma, nebo jako u babičky. Tak jsem tam začal jezdit i na vybrané akce - velikonoce, dušičky, Silvestr, rozlučky, prázdniny, výročí Křižovatky atd.

A dovolím si malou odbočku - právě po Silvestru, na letošní Nový Rok jsem dostal jako předsevzetí citát z 2Tim 1,8: ,,Nestyď se tedy vydávat svědectví o našem Pánu."
To je také jeden z důležitých důvodu proč to sem píši.

Chodily jsem na Bílou Skálu, do lesa, hráli hry: fotbal, volejbal, stolní, společenské ..., a společně si povídali o životě, modlili se, např. před jídlem nebo i občas růžence večer. Vždycky tam byl pestrý program.

Díky tomu mi došlo, jak mně Bůh má rád, když tam tak zapadám. Po takovém místě plném podobně mladých lidí spojující stejná víra v Boha a stjný žebříček hodnot jsem dlouho toužil. Dokonce jsem později díky ostatním a Pánu dokázal zapomínat na mé starosti a obavy, kterých bylo tehdy strašně moc a já se s nimi dlouho nedokázal srovnat. Prostě jsem se začal zlepšovat celkově, hlavně v komunikaci a poznali to na mně i v rodině a u příbuzných, dokonce i nevěřící spolužáci. :)

Před třemi lety - 7. června jsem tam, spolu s ostatními biřmovanci přijal sv. křesťanské dospělosti od našeho biskupa Jana. A opravdu mi pak Duch sv. začal více pomáhat, v rozlišování atp. ... I dnes se tam stále rád a nadšeně vracím, vracím se k tomu magnetu na střelce kompasu, který mi pomáhá určit správný směr mého života.

Takže děkuji z celého srdce za všechno: Bohu, P. Jožkovi, kněžím kteří tam jezdí, týmákům i rozšířeným a všem ostaním se kterými jsem se tam kdy setkal. Pán Bůh Vás všechny požehnej a provázej. :)

Děkuji taky P. Marii, sv. Janu Pavlu II. - patronu mladých, mému andělu strážnému, sv. Františkovi - mému křestnímu patronu, sv. Josefu - mému biřmovacímu patronu a všem ostatním svatým, kteří se za nás přimlouvají v nebi.
Jarda Jiřička

2018-07-29 16:22:18

Ahoj děcka :)

Přeji Vám všem krásné a požehnané Velikonoce! On vstal:)
Vzhledem k tomu,že jsem již starší věkem, s lítostí oznamuji,že k Vám asi už nebudu jezdit tak často,jak bych ráda.Přesto stále na Vás myslím a vzpomínám!
Míša F. Praha (Vlašim)

2018-04-02 11:04:27

Jirka Šťastný

Pán Ježíš vám žehnej!!!
Jirka Šťastný, Praha

2017-05-29 17:57:54

Kulatiny se pomalu priblizuji

Nastal rok 2017 a uvedomuji si skutecnost ze se mne pomalu priblizuji kulatiny ano je tomu tak blizi se mne milovymi kroky padesatka bude to dnem 8 cervence 2017 modlitbou a msi svatou budu dekovat Bohu za vsechno co mne v mem zivote dal cim mne obohatil a cim obdarovaval je toho skutecne mnoho poznal jsem to jako 3 lete malicke dite kdyz mne dal do dobrych rukou Skolskych reholnich sestricek De Notre Dame ktere se mne laskyplne a starostlive venovaly pocitil jsem krasne rodinne teplo domova mel jsem krasne detstvi poznal jsem Boha ve ktereho jsem uveril a prijal jsem jej krtem za sveho Pana a Spasitele ktery se stal mym nejuzasnejsim pritelem ktereho nade vsechno mam rad ktereho miluji Poznavam jak mne Buh ma velmi moc rad zahrnuje mne tou nejuzasnejsi laskou zalezi mu na mne vede mne kazdy den cestou zivota a Maticka Bozi mne ochranuje primlouvam se za mne mam take sveho nebeskeho patrona svateho Vilema jehoz kostel je ve Vresine u Hlucina Buh mne obdaroval bozim darem hudby dal mne absolutni hudebni sluch a ja jsem rad ze muzu rozdavat svou hudbou mnoha lidem kolem sebe radost a obohaceni ze svou hrou na svych klaveskach muzu chvalit a velebit Boha posila mne do cesty dobre lidi kteri mne maji radi kteri mne pomahaji a ja mam rad je Kazdy den dostavam od Boha nejkrasnejsi dary jake si jenom muzu prat a ktere jsou nepomijejici duchovne mne posiluje Duchem svatym pozveda mne kdyz upadnu zadny pritel na tomto svete by mne Boha nenahradil Boze jak jsi neskonale uzasny milujici nebesky Otec ty jsi ma nejuzasnejsi spasa ma kazdodenni nadeje poklekam pred tebou a teviram ti sve srdce do ktereho te srdecnu zvu ano jsi srdecne zvan miluji te Boze Maticko Bozi primlouvej se za mne v nebi u Boha hudebnik Vilko z Hrabyne
Vilem Antonin Munya

2017-02-16 01:22:57

Legendarni hudebnik Vilik s klavesky

Ahoj decka uz je to tri roky kdyz jsem prijel mezi Vas do Prichovic na jarnaky ktere jsem mezi Vami moc krasne prozil moje hudba na mych klaveskach se linula celou farou a zprijemnovala Vam dny na fare hraval jsem na varhany v kostele a vzdy vecer po msi svate jsem zahral neco na varhany nebo i klavesky Naposledy jsem prijel prozit mezi Vami Velkopatecni bohosluzy a Velikonocni vigilii bylo to moc krasne a ja po trech letech casto rad nad vsim krasnym co jsem v Prichovicich prozil je stale uzasny vzdycky jsem se do Hrabyne vracel nabity duchovni energii byl jsem naplneny tak krasnym Duchem svatym se spoustou krasnych zazitku ktere jsem nacerpaval mezi Vami v Prichovicich Uz ale je to tak za rok 8 cervence 2017 budu mit 50 let presne tak bude mne rovnych 50 cas hrozne moc leti a pulzivota je za mnou ale pred Bohem jsem stale mlady Bozi dite diky za to ze jsem Vas vsechny mohl poznat a prozit s Vami ty krasne chvile v Prichovicich mejte se vsichni moc krasne a stale prozivejte Bozi blizkost nechte se naplnovat vzdy Duchem svatym a privadejte do Prichovic stale vice mladych lidi ahoj zlaticka moje hudebnik Vilko Antonin z Centra socialnich sluzeb Hrabyne Buh Vam stale zehnej a Maticka Bozi chran
Vilem Antonin Munya

2016-10-27 16:10:40

Poděkovaní

chtěl Poděkovat ze Srdce otci Jozefovi a všem modlím se za Příchovice za to všem tam zažil i když mě bylo smutno na srdci po naši kraji Moravském at vás chrání Panna Marie Žarošická všechny kdo putují do Příchovic
Dominik Svoboda

2016-10-18 21:16:29

Legendarni hudebnik Vilik s klavesky

Ahoj decka jiste jsi mne nekteri z Vas vzpominate jezdil jsem do Prichovic zcela pravidelne od roku 1988 -2013 mel jsem se sebou svoje klavesky na ktere jsem casto hraval na chlapecke pude nebo pri Spolecnem vecernim programu hraval jsem mnoho hezkych skladeb a mivala siroky hudebni repertoar Take jsem hraval v kostele na varhany Moc mne vsichni chybite stale vzpominam na hezke chvile prozite v Prichovicich mejte se moc vsichni krasne ahoj hudebnik Vilik z Hrabyne
Vilem Antonin Munya

2016-09-22 14:51:39

Díky + pozvánka na jáhenské svěcení

Opravdu, skvělé stránky!

Díky. Srdečně zvu 16. 7. na mé jáhenské svěcení do Hradce Králové na 9.30.

V Příchovicích jsem 22. ledna 2009 jasně rozpoznal, že mám odhodit strach a vydat se na cestu služby v kněžství...

Díky za Vaše přátelství, podporu a modlitby...

bývalý týmák Jenda Lukeš (červenec 2003-prosinec 2004)

https://www.signaly.cz/fotky/65200
Jenda Lukeš

2016-05-28 18:29:56

Skvělé stránky!

Díky, kluci, za parádní a opravdu přehledné stránky! Úplně z nich dýchá duch Příchovic, až se mi stýská.. ;-)
Verča Rabi.

2016-05-01 09:53:04